movieworld

Obsada

Tomasz Ziętek

(ur. 28.06.1989 r. w Inowrocławiu) – aktor, ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zadebiutował rolą Zbyszka Godlewskiego w filmie „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w 2011 roku. Ponadto aktor jest członkiem zespołu The Fruitcakes, który w tym roku wydaje swoją debiutancką płytę.

Marcel Sabat

(ur. 14.07.1989 r. w Kielcach) – aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego filmowy debiut przypada na rok 2011, kiedy zagrał epizodyczną role w filmie „Nieulotne” Jacka Borcucha. Jest również aktorem teatralnym. Współpracował m.in. z Grzegorzem Wiśniewskim i Agatą Dudą-Gracz. W 2013 roku otrzymał nagrodę Opus Film za rolę Marka w spektaklu „Shopping and fucking” na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Obecnie zobaczyć go można na deskach Teatru Kamienica w Warszawie.

Kamil Szeptycki

(ur. 27.01.1991 r. w Immendstadt) – aktor, student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej z filią we Wrocławiu. Na deskach teatralnych debiutował rolą Żewakina w „Ożenku” Mikołaja Gogola. Za tę rolę został wyróżniony w ramach XIX Przeglądu Kultury Młodych „Przekręt” 2009. Rok później, jego duet stworzony z Olga Żmudą (PWST Wrocław) otrzymał Grand Prix Przeglądu Kultury Młodych „Przekręt”, natomiast w 2011 roku za rolę Tewiego Mleczarza w „Skrzypku na dachu” otrzymał główną nagrodę aktorską „Przekrętu”. „Kamienie na szaniec” to jego pełnometrażowy debiut aktorski.

Sandra Staniszewska

(ur. 24 lutego 1988 r. w Zielonej Górze) – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w 1998 roku, kiedy to dostała rolę w spektaklu „Pilot morski w tarapatach” w Teatrze Lubuskim. Następnie wygrała XXXV Ogólnopolskie Spotkania Amatorskie Teatrów Jednego Aktora w Zgorzelcu monodramem Buty Stefana Çapaliku. Za rolę Sanny w spektaklu „Pływalnia” Krystiana Lupy dostała nagrodę aktorską na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zadebiutowała w filmie Dekalog89+ „Nowa”. Od tego czasu wzięła udział w kilku filmach krótkometrażowych i serialach telewizyjnych, również jako adeptka grała w teatrze do 2010 roku.

Magdalena Koleśnik

(ur. 27 lutego 1990 r. w Białymstoku) – aktorka, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka wystąpiła między innymi w spektaklu „Siła przyzwyczajenia” na podstawie dramatu Thomasa Bernharda, w reżyserii Magdy Miklasz w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie oraz w koprodukcji TVP i BBC „Szpiedzy w Warszawie”. Jej najnowsze dokonania to rola w filmie „Miasto 44″ Jana Komasy, gdzie wciela się w Klarę oraz główna rola żeńska w „Kamieniach na szaniec” Roberta Glińskiego.

Danuta Stenka

(ur. 10 października 1961 r. w Sierakowicach) – aktorka, absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Zagrała m.in. w przedstawieniach Krzysztofa Warlikowskiego oraz Grzegorza Jarzyny. Kreacje filmowe stworzyła w filmach: „Łagodna”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, czy „Nigdy w życiu!”. Aktorka od 2003 roku związana jest z Teatrem Narodowym w Warszawie.

Artur Żmijewski

(ur. 10 kwietnia 1966 r. w Radzyminie) – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na deskach zadebiutował rolą Sebastiana w „Wieczorze Trzech Króli” w reż. Macieja Englerta. Kreacje filmowe stworzył m.in. w filmach Andrzeja Wajdy, Tadeusza Konwickiego oraz Jerzego Kawalerowicza.

Krzysztof Globisz

(ur. 16 stycznia 1957 r. w Siemianowicach Śląskich) – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 1981 roku do dziś związany z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie. Na deskach krakowskiego teatru zadebiutował rolą Laertesa „W tragicznej historii Hamleta” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Chwilę później rozpoczął również karierę filmową. Wielokrotnie nagradzany za swoje role aktor jest wykładowcą krakowskiej szkoły teatralnej.

Wojciech Zieliński

(ur. 23 kwietnia 1979 r. w Łodzi) – aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Karierę aktorską rozpoczął od epizodycznej roli w „Dotknij mnie” w 2003 roku. Wielokrotnie nagradzany m.in. za rolę w filmach: „Chrzest” i „Huśtawka”. W latach 2005-2012 związany z warszawskim Teatrem Studio.

Andrzej Chyra

(ur. 27 sierpnia 1964 r. w Gryfowie Śląskim) – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Wybitny aktor filmowy i teatralny. Zadebiutował rolą Benvollo w filmie „Kolejność uczuć”. Zwrotem w jego karierze była niewątpliwe rola w „Długu”, za którą otrzymał wiele nagród. Niemniej wybitne kreacje stworzył w filmach „Kallafiorr”, „Komornik”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy „W imię…”. Aktor obecnie związany jest z Nowym Teatrem w Warszawie.

Olgierd Łukaszewicz

(ur. 7 września 1946 r. w Chorzowie) – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zarówno filmowych, jak i teatralnych. Wielokrotnie nagradzany za swoje role. Grał m.in. w filmach Andrzeja Wajdy oraz Kazimierza Kutza. Na stałe związany z Teatrem Polskim w Warszawie.

Facebook